Nový Knín - Zjednodušená verze stránek

Aktuality - Dendrologické posudky stromů

Stromy obecně vysokého významu

Jak jsme Vás před nedávnem informovali o provádění dendrologických posudků o stavu stromů a dřevin v našem městě a jeho místních částech, tak přednášíme závěry zejména stromů obecně vysokého významu.

Lípa na náměstí (předmětná Lípa z filmu Ať žijí duchové) je naštěstí dle tahových zkoušek prozatím v pořádku, ale bude se muset provést zdravotní prořez a redukce obvodu koruny.

Památný dub v zatáčce ve Starém Kníně je taktéž v pořádku a taktéž se bude muset provést zdravotní prořez a menší redukce obvodu koruny.

Co se týká aleje lip na kamenném prostranství u mateřské školky ve Starém Kníně, tak zde se bohužel budou muset dvě lípy pokácet, neboť při nedávné rekonstrukci tohoto prostranství (kde opravdu došlo k neodborné práci, byť je to mnohými neustále bagatelizováno), tak opravdu došlo k poškození kořenového systému, a proto budou dvě lípy, po vyřešení veškerých legislativních náležitostí v co nejkratší době odstraněny.

Lípa - náměstí

1_lipa srdcita_namesti.pdf